FECSKE pályázat információs nap
Tekintettel a Fecske szolgálat bővítési pályázattal kapcsolatos jelentős érdeklődésre, a pályázók felkészülését segítendő 2011. október 19.-én 9.00-11.00 között a Kézenfogva Alapítvány irodájában (1093 Budapest, Lónyay u. 19.) pályázati információs napot szervezünk. Az információs napon tematikus rendbe szedve válaszolunk az e-mailen beérkezett kérdésekre és lehetőség nyílik arra is, hogy kérdéseiket személyesen a FECSKE modellprogram kidolgozó és vezetősége részére feltegyék. A terem befogadóképessége korlátozott, ezért kérjük, hogy részvételi szándékát a fecskepalyazat@kezenfogva.hu e-mail címen kedden 13.00 óráig jelezzék. A levélben kérjük jelezze, hogy melyik szervezettől érkezik. Szervezetenként egy fő részvételét tudjuk elfogadni.
FECSKE pályázati infonap bemutató pdf formátumban: fecske_palyazati_infonap.pdf
FECSKE pályázat értékelési szabályzat pdf formátumban: fecskepalyazat_ertekelesi_szabalyzat.pdf
FECSKE pályázat összeférhetetlenségi nyilatkozat word doc formátumban: fecske_osszeferhetetlensegi_nyilatkozat.doc
FECSKE pályázat formai ellenőrző lap word doc formátumban: fecskepalyazat_formai_ell_lap.doc
A KézenFogva Alapítvány kétfordulós pályázatot hirdet a Fecske Szolgálat regionális szintű bővítésére.
A pályázat beadási határideje 2011. október 24. 17.00 óra.
A teljes pályázati kiírás és adatlap letölthető:
A Fecske Szolgálat partner pályázatához érkezett kérdések
A Fecske Szolgálat bővítési pályázat célja, hogy a modellkísérlet keretei között működő szolgáltatást kiterjessze a már kialakított és működő szolgáltatási keretek és szabályok, protokollok betartásával. A pályázók tehát rendhagyó módon nem szakmai és költségvetési tervet készítenek, nem megtervezik a szolgáltatásukat, hanem a pályázati kiírásban részletezett feltételek meglétét mutatják be. A nyertes pályázók pedig jogot kapnak a szolgáltatási hálózatba való belépésre és a szolgáltatás elindítására financiális támogatással.
Lehet-e a Dél-Alföldi Régióból is pályázni? Vas megyét miért hagyták ki?
A FECSKE program modellezési szakaszban van jelenleg, nem része a szociális, jogi, finanszírozási struktúrának. A meghirdetett megyékre korlátozott a modell terjedelme.
Mit lehet nyerni a pályázaton?
A pályázó a partner szervezet által ellátott szolgáltatáshoz kap támogatást a szolgáltatási óraszámtól és elért családoktól függően. A támogatás a szolgáltatási óradíjat (A közalkalmazotti bértábla alapján, a középfokú végzettségnek megfelelő havi díj, szolgáltatott órára vetített értéke, mely a foglalkoztatási formától - fizetett adó mértékétől függ), valamint az ehhez kapcsolódó (a település szerkezettől függően) költségtérítést (útiköltség és telefonköltség) tartalmazza. A háttérműködés biztosításához, személyi jellegű költség alapot biztosítunk a nyertes pályázó számára. A partner szervezet első hat havi – teszt jellegű - működése után az indirekt működési költségek fedezetéül is finanszírozást biztosít a FECSKE szolgálat koordinátora. A nyertes pályázó keretösszeghez jut, ami a szolgáltatott órától függő mértékben hívható le a pályázat megvalósításának időszakában.
Már a pályázat beadásakor rendelkezni kell az előírt 3 fő szakdolgozóval, vagy sikeres pályázat esetén kell felvenni őket?
Természetesen csak a nyertes pályázóknak kell majd szerződniük fecske szolgáltatókkal, s a munkaforma is szabadon választott, tehát nem kell alkalmazásban állnia a fecskének, végezheti a tevékenységét megbízással, egyéb munka mellett is. A lényeg, hogy a nyertes pályázó rendelkezzen olyan potenciális szakemberekkel, akik ha nyer, szívesen bekapcsolódnak a szolgáltatásba és vállalják a képzés elvégzését is. Fontos hangsúlyozni, hogy nem kell alkalmazotti státuszt biztosítani a FECSKE szolgáltatók számára, sőt jellemzően nem alkalmazotti viszonyban látják el a segítők a feladatot.
Szükséges hozzá az alapítványnak saját gépkocsival rendelkeznie vagy a dolgozó saját gépjárművét használhatja?
Nem szükséges az alapítványnak gépkocsival rendelkeznie. A jelen szolgáltatói tapasztalat alapján a rugalmasság érdekében szórt település szerkezet mellet, a gépkocsi használat előnyös. A pályázat során beruházást nem finanszírozunk, mindössze a gépkocsi használat során jelentkező, indokolt költséget.
Mi van akkor, ha egy városon belül több jelentkező van?
A pályázat során elbírálásra kerül minden pályázat, és a jobb eredményt elérő szervezet kerül kijelölésre. Egy megyében maximum egy jelölt.
Valóban 15 fogyatékkal élő személy segítése elegendő?
A belépés feltétele, hogy a szervezet látókörében legyen legalább 15 család, aki igényli a szolgáltatást. Ez alatt a minimum érték alatt a FECSKE modell program számára nem elegendő a biztosíték, hogy az új partner el tudja érni a finanszírozóktól elvárt növekedést.
Esetleg ez a szolgálat is valamilyen alapszolgáltatás, aminek fejkvótája van?
A Fecske Szolgáltatás jelenleg modellkísérleti keretekben működik, nem része a szociális ellátó rendszernek, nem rendelkezik fejkvótával. A célunk, hogy bizonyítsuk a döntéshozók felé létjogosultságát a modellkísérlet során. A nyertes pályázó keretösszeghez jut, ami a szolgáltatott órától függő mértékben hívható le a pályázat megvalósításának időszakában.