Művészi gondolatok az egyenlőségről
Művészi gondolatok az egyenlőségről Csukás István Kossuth-díjas költő, író, Rofusz Ferenc Oscar- és Kossuth-díjas rajzfilmrendező, Vancsó Zoltán fotográfus. Ők mind fontosnak találták, hogy elgondolkodjanak arról, hogy miért fontos a törődés és a segítségnyújtás.
Sokan hiszik, hogy az elfogadás, az egyenlőség és a segítség a rászorulóknak fontos. Ezek olyan dolgok, amik az egészségeseknek nem számítanak igazán, „csak” karitatív célokat szolgálnak. Azonban azok, akik nyitottan, érdeklődéssel és kezüket nyújtva fordulnak a fogyatékos emberek felé, sokkal többet kapnak, mint amennyit esetleg adnak. Egy találkozás új nézőpontot adhat, rádöbbenhetünk, hogy a problémáink milyen kicsik és sokszor nem a világgal van a baj, hanem a mi hozzáállásunkkal. A világ színes kampány erről szól. A különböző nézőpontokról. A különböző emberekről. A különböző megközelítési módokról. Arról, hogy ez így van jól. Az ismert emberek gondolatait egy-egy fogyatékos emberek által készített pólóra írja a Kézenfogva Alapítvány.
• Rofusz Ferenc bátorságra bíztat: „Hidd el, hogy elhiheted!” • Csukás István a hasonlóságra figyelmeztet: „Egyformán süt ránk a nap”
• Vancsó Zoltán szerint „Miután felismerted és elfogadtad sorsod, többé már úgysem vágysz arra, hogy változtass rajta.”
• Schild Tamás fotográfus egy Weöres Sándor versből idézett: "Ne azt nézd, hogy mijük nincsen, hanem hogy mijük van..."
• Merényi Dávid rendező pólóra írt gondolata: „Te is más vagy. Na és?”
A világ színes kampány nem csak az ismert embereket szeretné gondolkodásra bírni a fogyatékos emberek helyzetéről, hanem mindenkit szeretne arra ösztökélni, hogy gondolkodjon el az esélyegyenlőségről. A gondolatait bárki megoszthatja a nagyvilággal a http://avilagszines.kezenfogva.hu weboldalon.