Akadálymentesített Város Konferencia

PREMIER KULTCAFÉ

Akadálymentesített Város Konferencia 2016. március 22. 10.00-14.00.

 
AZ EURÓPAI BIZOTTSÁG ACCES CITY DIJA 2010 OTA JUTALMAZZA AZOKAT AZ 50 EZER FŐNÉL NAGYOBB LAKOSÚ VÁROSOKAT, AMELYEK ÉLEN JÁRNAK AZ ÉLET MINDEN TERÜLETÉNEK AKADÁLYMENTESÍTÉSÉBEN.
♦ KAPOSVÁR VÁROSÁT 2015-BEN EZZEL A DÍJJAL ISMERTE EL AZ EB, MIUTÁN A VÁROS LÁTNIVALÓINAK 90%-A AKADÁLYMENTES.
♦MILYEN SZEMPONTOK SZÜKSÉGESEK AZ ELISMERÉSHEZ?
♦MITŐL ENNYIRE KÜLÖNLEGES, HA AKADÁLYMENTESÍTÉSEN GONDOLKOZUNK?
♦HOGYAN LEHETNE EZT A FOLYAMATOT TERMÉSZETESSÉ ÉS EGYÉRTELMŰVÉ TENNI?
♦HOL ÁLLUNK AKADÁLYMENTESÍTÉSBEN NEMZETKÖZI VISZONYLATBAN?
♦AZ ÁLLAM VAGY A CÉGEK JÁRNAK ELŐL NAGYOBB PÉLDÁVAL EZEN A TÉREN?
♦ERRE KERESIK A VÁLASZT AZ AKADÁLYMENTESÍTETT VÁROS KONFERENCIA RÉSZTVEVŐI!
 
Bosszankodsz, hogy messze volt parkolóhely és sétálni kell, hogy elérd a célt? Hogy le-föl kell szaladni aluljárókon át? Hogy útban vannak az emberek a mozgólépcsőn, pedig sietnél? És eszedbe jut ilyenkor, hogy kerekesszékkel vagy látássérültként mekkora nehézséget okozhat eljutni egyik pontból a másikba? Hogy egy városban a látnivalók megnézéstől nem csak a rossz idő, hanem az oda vezető út és akadályok is eltántoríthatnak valakit? Belegondoltál?
 
Pénzen vagy elhivatottságon múlik, hogy akadálymentes legyen a környezetünk? Mire van a leginkább szükség ahhoz, hogy egy város akadálymentesített legyen? Hol áll Magyarország a nemzetközi összehasonlításban? Van-e jelentősége a kommunikációnak az akadálymentesség népszerűsítésében? Hol akadnak el a folyamatok, a tervezőasztalon vagy a kivitelezésnél? Milyen mértékben akadálymentesített Magyarországon és a fővárosban a közlekedés, tömegközlekedés? Munkába eljutni nehezebb vagy ott boldogulni? Mit tehet egy cég a megváltozott munkaképességűek helyzetének könnyítéséért? 
 
Ezekre a kérdésekre keresik a választ a konferencia résztvevői:
 
Szekeres Pál (a konferencia fővédnöke, miniszteri biztos)
Borhi Zsombor (Kaposvár alpolgármestere)
Szirmák Botond (a Provident Pénzügyi Zrt. vezérigazgatója)
Szűcs Panni (szóvivő, BKK)
Zalabai Péterné Ágnes (szakmai vezető, Motiváció Alapítvány)
Alexa Zsolt (építész, Minusplus Építész Kft.)
Fenyvesi Zoltán (blogger, sportoló, Suhanj Alapítvány)
Vida Melinda (KommON BME Kommunikációs Szakkollégium)
MEOSZ (Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége)
 
Az eseményen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, a premierkultcafe@gmail.com címen, a tárgyba írd bele, hogy Akadálymentesített Város Konferencia. 
 

Helyszín:

Premier Kultcafé, 1085 Budapest, Üllői út 2-4., (a Kálvin térnél, bejárat a Baross utca 1. szám felől is)
Kerekesszékkel érkező vendégeink a Baross utca 1. szám felőli bejáraton keresztül tudják akadálymentesen megközelíteni a helyszínt. A 4-es metróval akadálymentesen lehet jönni hozzánk, mozgássérült parkoló pedig az Üllői út 1. számnál, a bankfiók előtt található.
 

További információk:

 
 

Részletes program: 

 
10.00-10.45 - AKADÁLYMENTESÍTETT VÁROSOK 
Mire van leginkább szükség ahhoz, hogy egy város akadálymentesített legyen? Pénzen vagy elhivatottságon és társadalmi érzékenységen múlik a folyamat? Magyarország települései és intézményei mennyire szolgálják ezt a célt? Egyáltalán hol állunk nemzetközi összehasonlításban?
 
11.00-11.45 - KÖZLEKEDÉS,TÖMEGKÖZLEKEDÉS VS MUNKAHELY
Milyen mértékben akadálymentesített Magyarországon és a fővárosban a közlekedés és a tömegközlekedés? Milyen lépéseket tesz a BKK a könnyített, akadálymentesített közlekedésért? Sokkal nehezebb eljutni a munkahelyre, mint ott boldogulni? Mit tehet egy cég a megváltozott munkaképességűekért?
 
12.00-12.30 - EBÉDSZÜNET
 
12.30-13.15
Tökéletes épületek akadálymentesítés nélkül? Hol akad el a folyamat? A tervezőasztalnál, vagy a kivitelezésnél? Milyen jogszabályoknak kell(ene) megfelelni egy új épület tervezésekor? Mi az elvárás a régi épületeknél? Van-e jelentősége a kommunikációnak az akadálymentesítés népszerűsítésében?