A családi béke és biztonság minden sérült gyermeknek jár

Hogyan segíthet a családterapeuta, ha elfogy egy önfeláldozó anya ereje?

Halmozottan fogyatékos gyermeket nevelni hatalmas erőpróba az élettől. Egy ilyen gyermek állandó felügyeletet igényel, így az egyik szülő nehezebben vagy egyáltalán nem tud munkába állni, és emberi kapcsolatai is megsínylik a helyzetet – miközben a másiknak az egész család megélhetéséről egyedül kell gondoskodnia. De mit lehet tenni, ha az egyik szülő úgy érzi: végérvényesen kimerült, és nem bírja tovább?

Anna egy 11 éves értelmi és testi fogyatékos kisfiú, Peti anyukája. A kiszámíthatatlanság a mindennapjai része, ezért sokáig nehéz volt megteremtenie azt a biztonságot és harmóniát, amelyre gyermekének szüksége van a fejlődéshez. De a KézenFogva Alapítvány a segítségére sietett: családterápiás üléseinknek köszönhetően ma már ő és férje is könnyebben viselik a lelki terheket, ettől pedig a kisfiú is egyre jobban érzi magát.

Alapítványunk küldetése, hogy az Annáékéhoz hasonló, fogyatékos gyermeket nevelő családok életét élhetőbbé tegyük.
Kérjük, segítsd munkánkat adód 1%-ával!

 

Segítek a fogyatékos embereknek

 

PETI NEM BESZÉL ÉS NEM SZOBATISZTA

A komoly viselkedési zavarokkal küzdő Petinek speciális iskolába kell járnia, mert az ép gyerekek között esélye sem lenne megfelelően teljesíteni. Gyógyszereket szed, iskolás kora ellenére még nem szobatiszta, és sajnos nem beszél, így nehezen tudja kommunikálni, ha fájdalmai vannak vagy nyugtalanítja valami. Ezért vele sokszor egy egyszerű buszozás is komoly tortúra: sosem lehet tudni, mikor kezd el mások számára zavarba ejtően viselkedni. Ilyenkor gyakran mutogatnak rá, és megjegyzéseket tesznek, amit szülőként nehéz türelmesen viselni.

AZ ANYUKA NEM SZÁMÍTHAT ELÉGGÉ A FÉRJÉRE

Minden szülő arról álmodozik, hogy büszke lehet a gyermekére, aki szép, okos, egészséges és ügyesen boldogul az életben. Ezért nem is lehet igazán felkészülni arra, ha egy párnak mégis sérült gyermeke születik. Egy ilyen esemény igazi trauma lehet a családtagoknak, akik közül sokan sohasem tudnak igazán megbirkózni a helyzettel. Sajnos Anna sem számíthat a férje rendszeres segítségére Peti mellett, hiszen ő a megfeszített munka miatt hol jelen van a fia életében, hol nem. Így a gyerek sem tud tartósan belekapaszkodni apja szeretetébe.

 

Adóm 1%-ával jobbra fordítom a sérült emberek sorsát

 

ANNA NEM MERT SEGÍTSÉGET KÉRNI

A feladatok sosem csökkenő mennyisége és a kisfiú állapota alaposan próbára tette Anna erejét. Mégsem jutott eszébe segítséget kérni, mert sok anyához hasonlóan a gyermek fejlesztését és gondozását tette az első helyre, a saját testi-lelki egészségét pedig hajlamos volt háttérbe szorítani. Végül testvére keresett meg bennünket és győzte meg Annát, hogy tegyen egy próbát, és foglalkozzon önmagával is, mindenki érdekében.

 

ÍGY SEGÍTETT A TERÁPIA

A terápiás üléseken Anna végre könnyíthetett a lelkén, és rengeteget oldódott a benne lévő feszültség, így Peti egy sokkal kiegyensúlyozottabb anyával találkozhat nap mint nap, aki végre kompetensnek érzi magát. Anna megértette, hogy nem kell annyi terhet cipelnie a vállán, és összeroppanni sem kell alattuk. Nem a gyengeség, hanem éppen az előrelátás jele, ha segítséget kér. Így férje is komolyabban veszi a helyzetét, és nagyobb eséllyel támogatja őt a mindennapi küzdelmekben. A KézenFogva Alapítványnál Anna megértésre talált, minket pedig jó érzéssel tölt el, hogy hozzájárulhattunk egy szép és harmonikus családi kapcsolat helyreállításához. Peti kihívásokkal teli élete nyugodtabbá és biztonságosabbá válhatott, mindenki örömére.

 

Támogatom adóm 1%-ával az alapítvány munkáját

 

A TERÁPIÁS SEGÍTSÉG SZINTE VÁRAT ÉPÍTETT ANNA KÖRÉ

„A KézenFogva Alapítvány családterápiás üléseinek egyik fő célja, hogy segítsük a szülőket a sérült gyermek nevelésével kapcsolatos nehézségek során, hozzájárulva a belső stabilitás megteremtéséhez. Anna esetében ez remekül sikerült: úgy érezte, a terápiás segítség szinte várat épített köré.” (Pető Zsuzsa, családterapeuta)

 

 
     Pordán Ákos, ügyvezető:
„Hallott róla, hogy tavaly az adófizetők többsége nem ajánlotta fel adója 1%-át jótékony célra – inkább hagyta, hogy az állam döntsön a pénzéről? Pedig a rendelkezés nem kerül egy forintba sem… Így a segítő szervezetek – köztük alapítványunk – összesen 27 milliárd Ft támogatástól estek el, ami felajánlásonként kb. 10 000 Ft-nyi segítséget jelent. Kérem, Ön döntsön felelősen, és tisztelje meg alapítányunkat felajánlásával! Hosszú távú segítő programjaink ugyanis jótevőink nélkül szinte működésképtelenek lennének – miközben sok fogyatékos ember csak ránk számíthat.”

 

Mire fordítjuk az adók 1%-át?

Hazánkban nagyjából 450 000 család érintett a fogyatékosságban, így mindig bőven van teendőnk. Alapítványunk több mint 30 éve segíti a fogyatékos embereket az élet minden területén – elsősorban hosszú távú, egyedi igényekre szabott programokkal.
Segítünk

    ★ a családi gondok megoldásában – családterápiával és konzultációval
    ★ a tehermentesítésben – speciális otthoni felügyelettel
    ★ az önállósodásban – életvezetési mentorációval
    ★ a munkakeresésben – nyílt munkaerőpiaci programunkkal
    ★ az otthonteremtésben – támogatott lakhatás programunkkal
    ★ a kapcsolódásban – szemléletformáló és közösségi eseményekkel
    ★ az érdekérvényesítésben – jogsegéllyel
Kérjük, támogassa adója 1%-ával tevékenységünket, hogy a sérült gyermekek és szüleik is olyan életet élhessenek, amiért érdemes reggel felkelni!

Felajánlom adóm 1%-át a KézenFogva Alapítványnak

KÉZENFOGVA ÖSSZEFOGÁS A FOGYATÉKOSOKÉRT ALAPÍTVÁNY

Adószám: 18050495-2-43