Egyéb nemzetközi programok
A Kézenfogva Alapítvány számos nemzetközi szervezettel vette már fel a kapcsolatot. Ezek közül a legjelentősebb az EASPD (European Association of Service Providers for People with Disability) brüsszeli ernyőszervezet.
Az EASPD célja, hogy a fogyatékos emberek számára szolgáltatást nyújtó szervezetek és azok ernyőszervezeteinek szakmai munkáját segítse és érdekeit képviselje az Európai Unióban.
Az EASPD az EU bővítés melletti eltökéltségének jeléül létrehozta a Bővítési Állandó Bizottságot (Standing Commitee an Enlargement), melynek elnöke Alapítványunk ügyvezető igazgatója, Pordán Ákos.
Nemzetközi programok ba kapcsolódunk be, hogy szakmai munkánk újból és újból friss információkkal, tapasztalatokkal bővüljön, s hogy átadhassuk ezen ismeret- és tudásanyagot más hazai és külföldi szervezetnek.
Közép-kelet európai kapcsolatépítés – Enlargement – program
A kapcsolatépítés az EASPD által indított program, melyben a Kézenfogva Alapítványnak az volt a feladata, hogy 6 közép-kelet európai országban (Csehország, Lengyelország, Románia, Szlovákia, Szlovénia, Magyarország) felkutassa és kapcsolatot építsen ki fogyatékos emberekkel foglalkozó civil ernyőszervezetekkel.
Alapítványunk 32 szervezettel vette fel a kapcsolatot. Informáltuk és meghívtuk őket különböző szakmai programjainkra. 2003. november 15-én konferenciát tartottunk a programba bevont közép-kelet-európai szervezetek részvételével. A konferencia lehetőséget adott a személyes, hosszútávú kapcsolatok kialakítására, a tapasztalatok cseréjére.
Fontosnak tartjuk, hogy egy-egy nagyobb szervezettel különösen jó kapcsolatunk alakult ki:
A Land of Harmony szlovák szervezet már második alkalommal hívott magyar civil szervezetet Zsolnai Fesztiváljára. A szervezési feladatokat idén is a Kézenfogva Alapítvány vállalta el. A fesztiválon pedig a mezőberényi Mécses Egyesület fiataljai vettek részt.
Meghívást kaptunk az Agency for Supported Employment pozsonyi szervezet által szervezett Radnicka Marketen. A vásáron, az Alapítvány szervezésének köszönhetően a Bárka Alapítvány is árusította saját termékeit. A pozsonyi szervezet irányítása alatt részt vettünk egy közös pályázati programban., melyhez lengyel, valamint cseh szervezetek is kapcsolódtak. A program célja a fogyatékos emberekkel foglalkozó, 4 különböző országból érkező szervezet együttműködésének kialakítása a támogatott foglalkoztatás elősegítésének érdekében. A program lehetőséget adott nyílt szakmai találkozó szervezésére, szakmai anyag megjelentetésére, valamint szlovák és külföldi szakemberek számára 2003. december 1-2 között egy konferencia megrendezésére.