Mindenkinek joga van a család átölelő szeretetéhez
A Kézenfogva Alapítvány nevelőszülői díjat alapított azért, hogy elismerje és felhívja a figyelmet azon nevelőszülőkre, akik nagy terhet jelentő feladataik mellett vállalják azoknak a fogyatékos gyerekeknek a nevelését is, akikről eredeti családjuk valami miatt nem tud gondoskodni.
A KézenFogva nevelőszülői díjat, december 3-án, a Fogyatékos Emberek Világnapján a “Jobb velünk a világ!” rendezvény keretében adtuk át.
A három díjazott nevelőszülőt egy külön zsűri választotta ki az 54 fogyatékos gyermeket nevelő nevelőszülő jelölt közül.
Ezévi díjazottaink:
Kovács Sándorné - Veszprém Megyei Gyermekvédelmi Központ, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat
Szűcs Edit - Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület Máltai Családok Háza Nevelőszülői Hálózat
Weeber Tiborné - Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület Máltai Családok Háza Nevelőszülői Hálózat
Ebben a hírlevelünkben Weeber Tibornét mutatjuk be egy kicsit közelebbről:
2007 óta nevelőszülő, aki nevelőszülőként 3 Down szindrómás gyermeket nevel 7 saját gyermeke mellett. Tudatos feladatvállalás, szakmai felkészültség, társadalmi edukáció, nyitottság, példaadás jellemzi munkáját. Megtestesíti mindazt, amiért a díjat alapítottuk. Nem munkaként, hanem hivatásként éli meg a család nélküli, fogyatékos gyermekek felkarolását. Mindezt örömmel és könnyedén teszi, ebben egész családja egy emberként áll mellé. A gyermekekért a végsőkig küzd, motivációja az irántuk érzett szeretet.
Down dadaként segíti sorstársait, részt vesz különböző, az elfogadást segítő rendezvényeken, ellátogat olyan várandós családokhoz, ahol fogyatékos babát várnak, ezáltal segíti a rájuk váró élet elfogadását, illetve az arra való felkészülést. Az egész család rendszeres résztvevője a Down világnap rendezvényeinek, illetve más alapítványok közösségformáló eseményeinek. Ösztönzésére gyermekei is aktívan részt vettek felvilágosító-érzékenyítő kampányok megszervezésében, megvalósításában.
„Amikor a kicsi, súlyos beteg Julcsit befogadta a család mindenki azt kérdezte, hogy mi lesz, ha meghal, hisz nagyon rövid életet jósoltak neki az orvosok. Saci azt felelte a kétkedőknek, hogy „Neki is joga van ahhoz, hogy szeressék, hogy család vegye körül, ha rövid ideig is esetleg.” (a fejlesztő központ vezetőjének méltató szavai)