Otthont mindenkinek!
2014. novemberében indítottuk "Otthont mindenkinek!", saját kezdeményezésű projektünket. A fő célunk azon vérszerinti vagy örökbefogadó családok és nevelőszülők támogatása, megerősítése, akik fogyatékos gyerekeket nevelnek. Ennek keretében 2015 szeptembere óta sikeresen működik Budapesten családterápiás szolgáltatásunk, amellyel magas színvonalú, ugyanakkor megfizethető terápiás segítséget nyújtunk ezeknek a családoknak. (A szolgáltatásról bővebben: http://www.kezenfogva.hu/otthont_mindenkinek).
Partnerszervezeteink, a Fészek Gyermekvédő Egyesület, valamint a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szociális, Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat nevelőszülői hálózatával együttműködve Szirákon, Budapesten, Tiszakécskén, és Girincsen folytatjuk a 2015 októberében elindított, nevelőszülőknek szóló műhelysorozatunkat, amelyben interaktív módon dolgozzunk fel a fogyatékos gyerekek nevelését illető fontos kérdéseket, problémákat. A nevelőszülők eddigi visszajelzései és aktív részvétele alapján elmondható, hogy nagy igény van az ilyen típusú képzésekre, szeretik, és várják ezeket a műhelyalkalmakat, amely mindig teret ad az egyéni problémák megbeszélésére is.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szociális, Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat nevelőszülői hálózatban dolgozó nevelőszülői tanácsadóknak lehetőséget biztosítunk esetmegbeszélő csoportokban való részvételre, melynek januári első alkalma után úgy érezzük, hogy ez a típusú foglalkozás is nagyon fontos, hogy jelen legyen a rendszerben, támogatva azokat, akikre a nevelőszülők a leginkább támaszkodhatnak.
Mindkét partnerszervezetünk Alapítványunk NCSSZI által minősített képzései közül a „Hatékony eszközök mindennapi szakmai konfliktusaink megoldásához” elnevezésű képzésünket választotta, így a Fészek Gyermekvédő Egyesület szakemberei számára februárban el is indult a képzés, míg a miskolci helyszínen szeptemberben indul majd. A képzés két fő elemből áll, a tréningnapok első részében elméleti felkészítés történik, a munkahelyi konfliktusok tipikus helyzeteit és hátterét elemezzük a résztvevőkkel, míg délutánonként 3 óra időtartamban szupervízión vesznek részt a hallgatók.
A befogadó és elfogadó környezet kialakítása érdekében Kecskeméten 22 pedagógus részvételével megkezdődött "Fogadd el, fogadj el" elnevezésű, pedagógusoknak szóló érzékenyítő tréningünk, áprilisban pedig ugyanitt megrendezzük az azonos elnevezésű, óvodás és iskolás gyerekeknek, fiataloknak szóló kamionos kampányunkat, amelyben játékos módon ismerkedhetnek meg a fogyatékos emberek életével, és kihívásaival.
A program eddigi tapasztalatai alapján úgy érezzük, hogy a szolgáltatási programcsomagunk ezen elemeivel valódi támogatást tudunk nyújtani a benne résztvevőknek, így közelebb kerülünk ahhoz a célunkhoz, hogy minél több fogyatékos gyermek nőhessen fel szerető, családias közegben.