Kézenfogva hírlevél
III. évfolyam 10. szám.

  Székhely: 1093 Bp. Lónyay u. 19. Postacím: 1461 Bp. Pf.: 234. Telefon: 215-52-13 Fax: 217-81-15 E-mail: kezenfogva@kezenfogva.hu Adószám: 18050495-2-43
   

 

Tartalom

 


Feliratkozás más címmel

 

 

    A hónap témája
 

 

 

 

Mégis kinek az érdeke? Konferencia a FECSKE-szolgálatról

A FECSKE-szolgálat rugalmas, a szükségletekhez igazodó mértékű és időtartamú személyi segítést, otthoni felügyeletet jelent.  a Kézenfogva Alapítvány konzorciális partnereivel (Csepeli Gondozási Központ, ÉFOÉSZ, Fehér Kereszt Alapítvány, Székesfehérvári Csemete Alapítvány) együtt meghatározta a FECSKE szolgálat tartalmát, annak feladatait, ahhoz képzési anyagot dolgozott ki, kézikönyvet jelentetett meg és képzési tematikát akkreditált, mely alapján kilencven főt kiképzett. A fenti eredményekről konferencián számolunk be 2007. február 8-án a Budapest Szállóban, melyre ezúton is minden szakembert szeretettel meghívunk. A FECSKE-szolgálat a HEFOP 2.2 program támogatásával jött létre.

További információt és a jelentkezési lapot honlapunkon talál.

Meghívó
Jelentkezési lap

Kapcsolat: Orosz Andrea
vissza a tartalomhoz

   

Hírek

 

 

Újra indulnak képzéseink!

A Kézenfogva Alapítvány ismét meghirdeti akkreditált pedagógus, valamint akkreditált szociális továbbképzéseit.

Pedagógus továbbképzés:
Témája: A súlyosan-halmozottan fogyatékos gyermekek és felnőttek egész életívet átfogó gyógypedagógiai kísérése
Időtartama: 120 óra (4*3 nap + 24 óra gyakorlat)
Részvételi díj: 90.000 Ft/fő
A képzés kezdésének tervezett időpontja 2007. február.
Jelentkezési határidő: 2007. február 12.
A jelentkezéseket a beérkezések sorrendjében fogadjuk.

Az akkreditált pedagógus-továbbképzését a Kézenfogva Alapítvány, a Budapesti Korai Fejlesztő Központ, valamint az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Kar
Szomatopedagógiai Tanszékének együttműködésével került kidolgozásra.


Tavasszal induló további szociális továbbképzéseinkről honlapunkon talál információkat.

Kapcsolat: Sebestyén Gabriella
vissza a tartalomhoz

 

Minden, amit a szociális foglalkoztatásról tudni kell

Örömmel tájékoztatunk minden érintettet, hogy a Kézenfogva Alapítvány 2007. február hónapban, minden Magyarországi régióban információs napot tart a szociális foglalkoztatás témakörében.
dr. Gazsi Adrienn továbbra is várja a témával kapcsolatos kérdéseiket az alábbi telefonszámokon: 215-52-13/22 mellék, 06-30-286-7051 illetve a gazsi.adrienn@kezenfogva.hu e-mail címen.

További információk honlapunkon

Kapcsolat: Fehér Miklós
vissza a tartalomhoz

 

Családi Nap az 56-osok terén

A Kézenfogva Alapítvány 2007-ben folytatja Fogadd el, fogadj el közvélemény-formáló kampányát, mely keretében május 1-én Családi Napot szervez az 56-osok terén.
A Családi Napon lehetőséget szeretnénk biztosítani civil szervezeteknek, hogy árusítsanak, kézműves tevékenységet végezzenek, vagy információs sátrat üzemeltessenek.
Akit érdekel a lehetőség a mellékelt jelentkezési lap pontos kitöltésével 2007. február 16-ig jelezze részvételi szándékát.

Felhívás
Jelentkezési lap

Kapcsolat: Váradi Ildikó
vissza a tartalomhoz

 

10 éves Európa legdinamikusabban fejlődő szolgáltatói hálózata az EASPD!

1996-ban jött létre az EASPD azzal a céllal, hogy a fogyatékos embereknek szolgáltatást nyújtó szervezetek érdekeinek hangot adjon európai szinten. Ma már több, mint 8.000 szervezet tartozik az EASPD ernyője alá. A Kézenfogva Alapítvány 2001 óta tagja a szervezetnek. Fennállásának 10. évfordulója alkalmából a brüsszeli Városházán tartottuk a hivatalos ünneplést 2006. december 8-án.
Az ünnepségen megjelent és köszöntőt mondott Jan Jarab úr is, Vladimir Spidla az Európai Bizottság Szociális és Munkaügyi Főmegbízott képviseletében. Ünnepi beszédet mondott Wallis Goelen asszony is az Európai Bizottság Fogyatékosságügyi Egységének vezetője mellett az Inclusion Europe, a European Disability Forum és a Platform of European Social NGOs képviselői is. Isten éltessen sokáig EASPD! A programon a Nemzeti Civil Alap segítségével voltunk jelen.
 

Kapcsolat: Gál Dániel
vissza a tartalomhoz

 

Az oktatáshoz való jogosultság - Entitlement to education

A születésnapi ünneplés után ezzel a címmel rendezett nagyszabású konferenciát 2006. december 9-én az EASPD. 12 évvel a Salamanca-i nyilatkozat után még mindig nagyon sok megoldatlan kérdés van a sajátos nevelésű igényű gyermekek oktatása körül Európa szerte. Sokak számára még mindig nem elérhető az oktatási rendszer, míg látunk kitűnő megoldásokat az iskolai integráció és hozzáférés biztosítására. Az EASPD szeretne lendületet adni az oktatáshoz való hozzáférés programjának. Ezt ismerte fel az Európai Bizottság, hiszen a konferenciát személyesen is megtisztelte Jan Figel úr, az Európai Bizottság illetékes főmegbízottja. Az EASPD projekteken keresztül szeretne hozzájárulni a Salamanca-i nyilatkozatban megfogalmazott elvek gyakorlatba való ültetéséhez. A programon a Nemzeti Civil Alap segítségével voltunk jelen.

Kapcsolat: Gál Dániel
vissza a tartalomhoz

 

 

Hírek az EASPD Bővítési Bizottságának (Standing Commitee on Enlargement) háza tájáról

Folytatódik az újonnan csatlakozott államokban is a szolgáltatás nyújtó szervezetek hálózatainak erősítése. Szolgáltató fórumokat (provider’s fora) tartunk az egyes országokban működő szervezeteknek azzal a céllal, hogy - egyebek mellett - információkat kapjanak az Európai Unióban elérhető pályázati forrásokról, megismerjék az érdekérvényesítés hatékonyabb formáit , tudatosodjanak bennük a hálózati munka előnyei. Magyarország mellett Romániában, Macedóniában és Litvániában tartottunk ilyen rendezvényeket 2006 második felében. 2007-ben Észtországban, Csehországban, Szlovákiában, Horvátországban, Cipruson tervezzük. Tervezzük az egyes országokban működő hálózatok közötti kapcsolatfelvételt és tapasztalatcserét is. Májusban Szófiában lesz a következő EASPD eseménysorozat és ez újabb nagy lehetőséget jelent a kelet-európai régiónak partneri kapcsolatok kialakítására. A programon a Nemzeti Civil Alap segítségével voltunk jelen.

Kapcsolat: Gál Dániel
vissza a tartalomhoz

 

 

 

 

CÉHálózat - Civil Érdekvédelmi Hálózat a Fogyatékos Embereknek Szociális Szolgáltatást Nyújtó Civil Szervezetekért - Hírek

2006. decemberében CÉHálózat véleményezést és javaslatot terjesztett a Fogyatékosok Esélye Közalapítványhoz, az általa a Civil fenntartású, szervezetileg önálló lakóotthonok működésének támogatása címen kiírt pályázat kapcsán. A Fogyatékosok Esélye Közalapítvány megköszönve észrevételeinket és javaslatainkat a jövőre nézve szakmai együttműködését ajánlotta fel.

 A CÉHálozat további híreit honlapunkon olvashatják.

Kapcsolat: Gál Dániel
vissza a tartalomhoz

 

Konfliktuskezelés és szupervízió vezetőknek

A Kézenfogva Alapítvány konfliktuskezelő tréninget indít a Nemzeti Civil Alapprogram támogatásával olyan civil szervezeti vezetőknek, akik értelmi fogyatékos emberek számára nyújtanak gyermekvédelmi vagy szociális szolgáltatást. A tréningre egyszer kétnapos és négyszer egynapos szervezésben kerül sor, melyen az elméleti és gyakorlati képzést szupervíziós folyamat egészíti ki. A képzés részleteiről tájékozódhat honlapunkon, illetve Orosz Andreánál (orosz.andrea@kezenfogva.hu).

Program
Jelentkezési lap

Kapcsolat: Orosz Andrea
vissza a tartalomhoz

 

Contiempo – továbbképzés szakembereknek

A Kézenfogva Alapítvány Contiempo programjában igényfelmérést végzett tíz szociális szolgáltatást nyújtó intézményben szakemberekkel és felhasználókkal arról, hogy a szakembereknek milyen továbbképzési igényeik lennének, s mit gondolnak erről azok a fogyatékos emberek, akikkel foglalkoznak. A felmérés rövid összefoglalóját közzé tesszük honlapunkon. Az eredményekből kiindulva  nemzetközi partnereinkkel egy tréning tananyagát és módszertanát alakítjuk ki. Az eddig elkészített tréninganyag a szociális területen értelmi fogyatékos emberekkel foglalkozó szakemberek szakmai alapértékeivel és azok a kommunikációnkon keresztüli közvetítésével foglalkozik, melyet a viselkedészavarokról és azok kezeléséről, megelőzéséről szóló tréning anyaggal kívánunk kiegészíteni és teljessé tenni. Ezért keressük azokat a szakembereket, akiknek az értelmi fogyatékos emberek viselkedésproblémáinak, agressziójának kezelésében és megelőzésében sikereik, jó gyakorlatuk van. Meggyőződésünk ugyanis, hogy minden szakember szembesül ezekkel a gondokkal és bizonyára nagyon sok jó ötlet, gyakorlat létezik, melyeket érdemes lenne összegyűjteni és megosztani. Az érdeklődő, tapasztalataikat másokkal szívesen megosztó szakemberek jelentkezését szakmai önéletrajzzal és rövid motivációs levéllel várjuk az orosz.andrea@kezenfogva.hu e-mail címre 2007. február 15-ig.

Kapcsolat: Orosz Andrea
vissza a tartalomhoz

 

 

„Dolgos Dani Dolgozik” – szakképzési és szociális készségfejlesztő tananyag

A „Dolgos Dani Dolgozik” a Bridge – HÍD Tudáscentrum c. projekt TRIJO alprogramjának keretében zajló adaptációs munka eredményeként született. A CD-n olyan szakképzési és szociális készségfejlesztő modulokat találhat meg a felhasználó, amik az értelmi fogyatékos fiatalok munkavállalásra való felkészítésében elengedhetetlenül fontosak.

A TRIJO-projekt keretében belga-ciprusi-portugál részvétellel egy szakképzési programot dolgoztak ki a szakemberek, melynek segítségével az értelmileg akadályozott – középsúlyosan értelmileg fogyatékos – emberek olyan készségeket sajátíthatnak el, melyek birtokában négy területen is, nyílt, integrált munkahelyeken dolgozhatnak : konyhai kisegítő munka, takarítás, mosodai munka és kertészet.
A szakképzési tananyagokkal párhuzamosan kidolgozásra került a „Dolgos Dani dolgozik” c. munkavállalást segítő szociális modul tananyaga, illetve kézikönyve.

A CD-lemezen a felhasználó mindkét projekteredményt: a négyféle szakképzési programmodult, valamint a szociális készségfejlesztő modulok anyagát is megtalálhatja.
Reményünk az, hogy az intézményekben dolgozó szakemberek sikerrel hasznosítják majd a CD-n és a tankönyvben fellelhető információkat az értelmi fogyatékos fiatal munkavállalók munkaerő-piaci integrációja előmozdítása érdekében!

A CD-lemez és az oktatási modulokat tartalmazó kézikönyv díjmentesen korlátozott számban igényelhető az alábbi elérhetőségek valamelyikén:

Gál Dániel
program koordinátor
e-mail: gal.daniel@kezenfogva.hu
tel.: (06-1) 215-52-13
fax.: (06-1) 217-81-15

Kapcsolat: Gál Dániel
vissza a tartalomhoz

 

Megszülettél, hogyan tovább?

Ezt a könyvet szülők készítették sorstársaiknak, akik gyermekük megszületése után a kórházban vagy a kórház elhagyásakor szembesülnek azzal, hogy gyermekük rendellenességgel, sérüléssel jött a világra.
A kiadványt a szülészetekre juttatjuk el a Veleszületett Rendellenesség Nyilvántartását (VRONY) végző képviselők segítségével.

Kapcsolat: Kalmár Judit
vissza a tartalomhoz

   

Házunk táján  

 

 

A Kézenfogva Alapítvány három új képzést akkreditált

2006. november 15-én három új képzés akkreditáció iránti kérelmét nyújtottuk be az Országos Szociális és Gyermekvédelmi Továbbképzési és Szakvizsga Bizottság felé. A Bizottság valamennyi képzésünket elfogadta, és kiállította az akkreditációról szóló igazolásokat.

Üzleti ismeretek és kommunikáció a szociális foglalkoztatásban című 40 órás képzésünk megítélt továbbképzési pontértéke 45 pont, engedélyszáma T-05-113/2006;
Időskorú értelmi fogyatékos emberek kísérése, segítése című 60 órás képzésünk megítélt továbbképzési pontértéke 30 pont, engedélyszáma T-05-112/2006;
Új utak a fogyatékos emberek családjainak személyi segítésében című 60 órás képzésünk megítélt továbbképzési pontértéke 50 pont; engedélyszáma T-05-111/2006.

Kapcsolat: Sebestyén Gabriella
vissza a tartalomhoz

 

 

A levélben található képek és grafikai elemek csak Internetre csatlakozott számítógépen és erre alkalmas levelező program használata esetén láthatók! Ha a levél nem töltődik le megfelelően, ide kattintva honlapunkon is el tudja olvasni.
Technikai kérdéseivel forduljon a webmesterhez!